Kompetencje menedżerskie w korporacji międzynarodowej

To nowy kierunek studiów podyplomowych przygotowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Hausnera we współpracy z Grupą Atozy SA.

Pierwsza edycja studiów uruchomiona została 23 maja 2014 r. i potrwa do marca przyszłego roku, równe 10 miesięcy. Pierwsza edycja to studia na zamówienie. Pierwsza edycja programu wykształci kadrę menedżerską Grupy Azoty SA.

Program nauczania realizowany będzie przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej. Pierwsza edycja uruchomiona została dla 44 słuchaczy z kadry menedżerskiej Grupy Azoty. Ich oryginalny program wpisuje się w biznesowy kontekst funkcjonowania potentata europejskiego rynku chemiczno-nawozowego. Głównym celem studiów podyplomowych jest zapewnienie możliwości pogłębiania wiedzy i rozwijania kompetencji menedżerskich w odniesieniu do dynamicznych zmian zachodzących w międzynarodowym i globalnym środowisku biznesowym.

Oferta edukacyjna opracowana została przez zespół Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod kierunkiem profesora dra hab. Jerzego Hausnera.

Program studiów jest szczególnie atrakcyjny dla menedżerów średniego i wyższego szczebla w spółkach należących do grupy kapitałowej Grupy Azoty. Program to 190 godzin zajęć dydaktycznych, w tym ćwiczeń, konwersatoriów i seminariów rozwijających praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w codziennej pracy menadżera. Zajęcia dydaktyczne przeprowadzą zarówno akademicy, trenerzy jak i praktycy z wieloletnim doświadczeniem wspierania rozwoju biznesu.

Inspiracja nowego programu studiów

Zapoczątkowane kilka lat temu przez tarnowską spółkę procesy konsolidacyjne i restrukturyzacyjne w sektorze chemicznym w Polsce spowodowały powstanie jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Integracja struktur Grupy Azoty oznacza nową skalę działania zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Powstanie grupy o europejskiej skali działalności rodzi potrzebę zrozumienia i zdyskontowania ewoluujących uwarunkowań biznesowych, a przede wszystkim wymaga sięgania po nową wiedzę dotyczącą reguł zarządzania w skali globalnej i szybkiego dostosowania strategii, struktur i systemów do nowych wyzwań. Program dwusemestralnych studiów „Kompetencje menedżerskie w korporacji międzynarodowej” łączy trzy aspekty zarządzania współczesnymi organizacjami gospodarczymi: funkcjonalny, instytucjonalny i instrumentalny. Odnosi się do współczesnych koncepcji w zakresie zarządzania strategicznego, marketingu w ujęciu międzynarodowym, zarządzania kapitałem intelektualnym i przywództwa w przedsiębiorstwach globalnych.

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − three =

*