Transport lotniczy – nowe studia

Uczelnia Łazarskiego przygotowała nowe studia, które koncentrują się na zagadnieniach rynku lotniczego.

Transport lotniczy jak uważają eksperci jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki w Polsce i na świecie. Rozwój i doskonalenie nowych technologii, produkcji nowych materiałów, które służą budowaniu nowych konstrukcji samolotów oraz doskonalenie systemów zarządzania ruchem w przestrzeni powietrznej powodują, ze branża lotnicza cieszy się coraz większą popularnością.

Przepisy polskiego prawa lotniczego, procedury wykonywania nadzoru lotniczego oraz badania wypadków lotniczych są stale dostosowywane do wymogów Unii Europejskiej. W wyniku zmian zachodzących na rynku Uczelnia Łazarskiego rozwija Akademię Transportu Lotniczego, która oferuje program dostosowany do zmian prawnych i standardów bezpieczeństwa. Oferta edukacyjne skierowana jest do osób zainteresowanych międzynarodowym i polskim prawem lotniczym. Ukończenie studiów daje szanse podjęcia pracy w administracji publicznej, portach lotniczych, aeroklubach i kancelariach prawnych.

Nieustannie śledzimy i analizujemy sygnały płynące z rynku lotniczego. Stawiamy na rozwój kultury bezpieczeństwa lotniczego. Nasze kierunki tworzymy wspólnie z pracodawcami. Mamy najlepszą kadrę wykładowców w Polsce, są wśród nich wybitni przedstawiciele nauki prawa lotniczego oraz praktycy-eksperci. Naszym celem jest bardzo dobre przygotowanie absolwentów do wkroczenia na rynek pracy – dodaje dr Anna Konert, kierownik studiów podyplomowych z Prawa Lotniczego Uczelni Łazarskiego.

Akademii Transportu Lotniczego to oferta studiów podyplomowych na kierunkach:

  • Czynnik Ludzki w Lotnictwie,
  • Prawo Lotnicze,
  • Zarządzanie Bezpieczeństwem w Lotnictwie (SMS).

Zajęcia mają charakter warsztatowy i odbywają się w kameralnych grupach.

Program studiów zawiera w szczególności zagadnienia dotyczące międzynarodowego prawa lotniczego publicznego i prywatnego, regulacji europejskich w dziedzinie bezpieczeństwa lotniczego, warunków eksploatacji portów lotniczych w świetle prawa krajowego i międzynarodowego, prawnych aspektów żeglugi powietrznej, zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie, zarządzania zasobami ludzkimi, skutecznej negocjacji i mediacji oraz ekonomiki transportu lotniczego.

Poznaj uczelnię: Uczelnia Łazarskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + fourteen =

*